Medycyna estetyczna

W naszej klinice od niedawna jest możliwość wykonywania niektórych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Są to zabiegi, które mają na celu:

 • wzmocnienie skóry twarzy, szyji i dekoltu
 • likwidację zmarszczek trwałych i mimicznych
 • wzmacnianie włosów
 • konturowanie ust
 • likwidację niektórych skupisk tłuszczu np. na podbródku.
 • Blefaroplastyka (plastyka powiek) - NOWOŚĆ
 • Usuwanie przebarwień
 • Leczenie trądziku
 • Lifting skóry
 • Zamykanie naczynek
 • Usuwanie blizn
 • Usuwanie rozstępów

Zabiegi przeprowadzane są przez certyfikowaną specjalistkę w tej dziedzinie Joannę Marczyńską. Zapraszamy do bezpłatnych konsultacji!

 

Lipoliza

To rozpuszczanie tłuszczu , który gromadzi się np w okolicy podbródka.Wystarczają 3 zabiegi w odstępach 1- miesięcznych i twarz nabiera subtelnego wyglądu.

 

Mezoterapia

To zabieg polegający na nakłuwaniu twarzy specjalną techniką i wprowadzaniu w skórę koktajli odżywczych lub własnego osocza w celu pobudzenia skóry do produkcji kolagenu. Mezoterapię powtarza się kilka razy w zależności od potrzeb i daje ona rewelacyjne efekty. Jest bezpieczna i i już po pierwszym zabiegu skóra zaczyna pracować. Można ją wykonywać pod oczy gdzie skóra jest zawsze bardzo wiotka, na twarz oraz szyję.

 

Kwas hialuronowy – wypełnianie bruzd

Z wiekiem zaniedbane zmarszczki utrwalają się i powstają tzw. bruzdy, które możemy wypełnić kwasem hialuronowym. Służy do wypełniania zmarszczek trwałych i bruzd na twarzy. Istnieją różne stopnie usieciowania kwasu, a zabieg wymaga wcześniejszej konsultacji w celu uzgodnienia przebiegu. Kwas hialuronowy ma również zastosowanie podczas wykonywania konturowania ust. W naszym gabinecie oferujemy również powiększanie ust kwasem, dzięki czemu ich owal znacznie się poprawia.

 

Likwidacja zmarszczek (kurze łapki, lwia zmarszczka, linie wenus)

Likwiduje się je za pomocą toksyny botulinowej. Zabieg wystarcza na 5 do 8 miesięcy i powoduje opóźnienie starzenia skóry – jej odpoczynek od pracy w zagrożonym łamaniem miejscu. Najczęściej stosowana w likwidacji tzw. lwiej zmarszczki, kurzych łapek, linii marionetek, pin kod oraz Wenus na szyi.

 

Bruksizm

Jest to stan ciągłej pracy niektórych mięśni twarzy, który doprowadza do zniszczenia zębów, wypełnień, a nawet uzupełnień protetycznych. Najczęściej do nadmiernej aktywności tych mięśni dochodzi w nocy kiedy nie mamy nad nimi kontroli. Od niedawna w leczeniu bruksizmu bardzo pomocna jest toksyna botulinowa wstrzykiwana w mięśnie żwacze. Zabieg jest bezbolesny.

 

Wzmacnianie włosów

Jeśli widzisz , że wypadają Ci włosy to znak, że trzeba coś z tym zrobić. Mezoterapia głowy jest zabiegiem skutecznym i może być prowadzona w oparciu o użycie własnego osocza lub gotowego koktajlu. Przynosi efekty po 4 zabiegu. To zabieg polegający na nakłuwaniu skóry głowy specjalną techniką i jednoczesnym wstrzykiwaniu koktajlu lub własnego osocza w celu pobudzenia skóry do produkcji kolagenu. Mezoterapie powtarza się kilka razy w zależności od potrzeby i daje ona rewelacyjne efekty. Jest bezpieczna i i już po pierwszym zabiegu skóra zaczyna pracować.

 

Nadpotliwość

Stres, tempo życia, dużo drobiazgów do zrealizowania sprawia że często nadmiernie się pocimy. Jest to niemiłe zjawisko i często utrudnia nam życie, przeszkadza w pracy i powoduje dyskomfort. Jest to bardzo powszechny problem zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. W leczeniu zwiększonej potliwości również może nam pomóc toksyna botulinowa, wstrzykiwana w miejsce będące problemem.

Jeśli masz problem z nadmiernym poceniem w różnych okolicach ciała zapraszamy do nas

Zastosujemy ostrzykiwanie botoxem i zablokujemy dolegliwość. Ostrzykiwanie można zrobić w każde okolicy ciała najczęściej pod pachami, ale również na dłoniach, stopach, czole itp.

 

Osocze bogatopłytkowe:

To najlepsze co możesz podarować swojej twarzy. Pobrana krew przetworzona jest na koncentrat substancji powodujących tworzenie kolagenu komórek skóry.

Mezoterapia szyi, ostrzykiwanie twarzy Twoim osoczem jest bezpiecznym zabiegiem, który poprawia kondycję skóry twarzy, zmniejsza zmarszczki, powoduje napięcie i przedłuża młodość. Twarz wygląda młodo i promiennie. Zabieg nie wymaga zwalniania się z pracy.

Pobrana krew jest odwirowana w specjalnej wirówce. Uzyskujemy w ten sposób największy skarb w medycynie estetycznej - żywe płytki krwi, które mają zdolność do pobudzania ( stymulacji) procesów naprawczych skóry.

Tak wyprodukowane osocze bogatopłytkowe wstrzykiwane jest w odpowiedni sposób w skórę twarzy, szyi, dekoltu itd. Osocze bogatopłytkowe Rzeszów jest obecnie najskuteczniejszą, bezpieczną i jedną z bardziej popularnych metod odmładzania wszystkich gwiazd, osób ze świata show biznesu. Brak przeciwwskazań. Zabieg wykonuje lekarz medycyny estetycznej Joanna Marczyńska.

 

Blefaroplastyka powiek, lifting twarzy

Oczy - obszar twarzy, na którym głównie skupiamy wzrok i który w ogromnym stopniu decyduje o naszej atrakcyjności. Niestety w wyniku procesów starzenia zachodzących w skórze pojawiają się zmiany w postaci zmarszczek wokół oczu, nadmiaru skóry na powiekach pozbawionej napięcia. Z czasem oprócz dyskomfortu estetycznego (niesymetryczne powieki, znaczny nawis luźnej skóry = smutne spojrzenie ) może pojawić się problem z brakiem pełnego otwarcia oka, ograniczenia pola widzenia itd.

 

Medycyna estetyczna oferuje szeroką gamę korekcji opadających powiek. Począwszy od najbardziej inwazyjnych ( chirurgiczna plastyka powiek ) po metody opierające się na zabiegach laserowych, mezoterapii lub aplikacji nici liftingujących. W odpowiedzi na potrzeby wielu pacjentów unikających interwencji chirurgicznych, dermatologia zabiegowa znalazła rozwiązanie bez wypełnień, bez igieł, bez skalpela – czyli nieablacyjną dynamiczną blefaroplastykę sublimacyjną, która jest odpowiedzią na metody chirurgiczne plastyki powiek, czyli PLAZMĘ. Od tego czasu usunięcie opadających powiek bez skalpela nie stanowi żadnego problemu.

 

Plazma

Określana jest jako 4 stan skupienia materii, w którym elektrony usuwane z atomów tworzą zjonizowany gaz. Tworzą się punkty sublimacji w celu uzyskania skurczu skóry i pozbycia się nadmiaru tkanki. Jest to szczególnie efektywne w zabiegach górnej i dolnej powieki, liftingu twarzy i szyi.

Jako jedyni na Podkarpaciu stosujemy to nowatorskie urządzenie, które wytwarza iskrę zjonizowanego powietrza = plasma. Przepływ iskry następuje na obszarze 1mm2, co jest wielką zaletą ze względu na dokładność w usuwaniu niepożądanych tkanek bez uszkodzenia okolicznych zdrowych. Atutem plazmy jest możliwość zastosowania na powiekę ruchomą i pozwala na obserwację efektów w czasie rzeczywistym, bez przerywania ciągłości skóry właściwej. Możemy uzyskać znaczną poprawę napięcia skóry okolicy oka i w konsekwencji wyeliminowania fałdów skórnych, nawisów i zmarszczek mimicznych.

 

Wskazania

 • Głównym wskazaniem generatora plazmy jest nieablacyjna korekta powieki górnej i dolnej.
 • Lifting twarzy i szyi.
 • Redukcja płytkich i głębokich zmarszczek na twarzy, szyi i dekolcie.
 • Redukcja zmarszczek wokół ust.

 

Zalety:

 • Prosta, bezpieczna i krótka procedura około 15 – 45 min.
 • Znakomita alternatywa dla metod chirurgicznych plastyki powiek.
 • Nie powoduje stanów zapalnych i uszkodzenia tkanek.
 • Nie powoduje krwawienia.
 • Około 70% efektów widoczne jest natychmiast po zabiegu , a końcowy efekt narasta w czasie.
 • Nie powoduje wyłączenia z codziennej aktywności.

 

Efekty:

 • Uniesienie opadających powiek.
 • Likwidacja zmarszczek wokół oczu.
 • Poprawa napięcia powieki górnej i dolnej.
 • Poprawa jędrności skóry twarzy i szyi.

Wampirzy Lifting

To HIT wśród zabiegów odmładzających. Polega na mikronakłuwaniu urządzeniem DERMAPEN i jednoczesnym polewaniu nakłuwanej skóry osoczem uzyskanym z własnej krwi. Jest zabiegiem bezbolesnym i trwa około 40 min. Powoduje widoczne napięcie, rozświetlenie skóry., likwidację zmarszczek, zmniejszenie blizn potrądzikowych co w ostatecznym efekcie daje znaczne odmłodzenie skóry. Najczęściej wykonuje się na twarzy, ale można również zastosować też na całym ciele lub tam gdzie jest taka potrzeba. Często pacjentki w ten sposób dbają o szyję ( która niestety jest często oznaką upływu czasu), dłonie. Jest zabiegiem bezpiecznym nawet dla alergików gdyż nie mamy tu do czynienia z żadną obcą substancją (wykorzystujemy własną krew). Zabieg nie wymaga wyłączenia z codzienności nie ma widocznych siniaków, skóra jest lekko zaczerwieniona jak po intensywnym opalaniu.

 

Rewitalizacja skóry kwasem hialuronowym.

Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego to bardzo naturalny sposób rewitalizacji skóry, służący przywróceniu skórze odpowiedniego poziomu nawilżenia i przywrócenia młodszego wyglądu sprzed kilku lat. To zabieg małoinwazyjny, możliwy do zastosowania na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach oraz całym ciele.

Kwas hialuronowy jest jednym z najważniejszych czynników warunkujących utrzymanie stałości środowiska wewnątrzkomórkowego.
Wykazuje silne działanie:

 • odmładzające: dzięki zdolności wiązania wody nawilża skórę, co umożliwia przywrócenie jej spójności i jędrności
 • utleniające: poprzez hamowanie akcji wolnych rodników pełni funkcję antyutleniacza
 • silnie nawilżające co pozwala na odtworzenie jej optymalnego środowiska fizjologicznego. W takim środowisku polepsza się aktywność komórkowa, która sprzyja dodatkowej produkcji kolagenu.

Niedobór kwasu hialuronowego w skórze wiąże się nie tylko z nieprawidłowym nawilżeniem skóry i występowaniem zmarszczek, ale również z zaburzeniami w zakresie odporności, gojenia się ran i metabolizmu komórek.

Obszary najczęściej wymagające rewitalizacji to:

 • twarz
 • szyja
 • dekolt
 • dłonie

Wskazania do rewitalizacji skóry:

 

 • profilaktycznie dla każdego niezależnie od wieku w celu zachowania ładnego, zdrowego wyglądu i prawidłowej funkcji skóry
 • osoby palące papierosy
 • oznaki zmęczenia (przepracowanie, stres)
 • utrata jędrności, wiotkość skóry
 • skóra narażona na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych
 • niedotlenienie, niedożywienie skóry
 • kondycjonowanie skóry po porodzie
 • kondycjonowanie skóry po okresie zimowym
 • nawilżenie, przywrócenie blasku po okresie letnim (opalanie)
 • przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach
 • siateczka drobnych zmarszczek
 • osoby ze skórą suchą i odwodnioną
 • podtrzymywanie efektów zabiegów odmładzających

 

KOLAGEN 

Niestety upływający czas negatywnie wpływa na kondycję skóry. Po 25 roku życia włókna kolagenowe stają się coraz słabsze, rozpoczyna się nieodwracalny i nieuchronny proces stopniowego zanikania kolagenu. Skóra traci swą elastyczność, jest cieńsza, wiotka, pojawiają się na niej pierwsze zmarszczki.

W jaki sposób opóźnić procesy starzenia by cieszyć się młodzieńczym wyglądem jak najdłużej? Medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw oczekiwaniom współczesnej kobiety oferując zabieg, który w sposób naturalny i małoinwazyjny utrzyma skórę w dobrej kondycji, przywracając jej świeżość i dawny blask.

Efekty zabiegów z wykorzystaniem kolagenu: 

-Wspomaganie biorewitalizacji skóry twarzy,szyi, dekoltu i dłoni, działanie anti-anging

-Regeneracja tkanki łącznej skóry właściwej

-Poprawa elastyczności i jędrności skóry

-Wygładzenie zmarszczek

-Redukcja blizn zanikowych i rozstępów

-Naturalne nawilżenie i rozświetlenie skóry. 

 

ALMA LASER Clear Lift

Zabieg Clear Lift polecamy wszystkim osobom, które pragną poprawić jędrność przede wszystkim skóry twarzy, ale także szyi, dekoltu i dłoni w sposób nieinwazyjny i bezbolesny. Dzięki najnowszej technologii możliwe jest wykonanie skutecznego liftingu twarzy bez użycia skalpela, można z powodzeniem zredukować oznaki upływającego czasu oraz usunąć wszelkie widoczne niedoskonałości. Dodatkowym wskazaniem jest usuwanie tatuaży zarówno czarnych, jak i kolorowych, makijażu permanentnego i głębokich przebarwień.

Lifting twarzy za pomocą lasera jest zalecany dla skóry wymagającej głębokiej rewitalizacji i uelastycznienia. Efekt odmłodzenia skóry jest natychmiastowy, a promienny i zdrowy wygląd długotrwały.

Przeprowadzono liczne badania kliniczne, które potwierdzają skuteczność terapii Clear Lift, a jednocześnie wskazują na całkowite bezpieczeństwo podczas wykonywania zabiegu. Bez obaw można stosować zabieg Clear Lift nawet w przypadku bardzo cienkiej i delikatnej skóry.

Specjalnie opracowana technologia zastosowana w Clear Lift powoduje kontrolowane liczne mikrouszkodzenia w głębszych warstwach skóry, tak aby nie naruszając naskórka, uzyskać głęboki efekt mechaniczny. Proces gojenia się powstałych mikrouszkodzeń pobudza produkcję nowego kolagenu oraz zwiększone napięcie tkanki, a to wszystko bez widocznej rekonwalescencji. Dzięki temu znacząco poprawia się elastyczność skóry, staje się ona bardziej sprężysta i jędrna. Dochodzi do wygładzenia zmarszczek i poprawy kolorytu skóry.

Sam zabieg trwa od 15 do 30 minut, a po jego zakończeniu skóra zostaje zabezpieczona kremem z filtrem UV. Przez kilka kolejnych dni po zabiegu, należy chronić się przed słońcem oraz odpowiednio nawilżać lub natłuszczać obszar poddany działaniu lasera.

Bezwzględne przeciwwskazania do zabiegu:

 • Opalona skóra (naturalna opalenizna nabyta w ciągu ostatnich 2 tygodni, nabyta w solarium w ciągu ostatnich 30 dni)

 • Stany zapalne skóry

 • Aktywne infekcje skórne

 • Nowotwory

 • Nadwrażliwość na światło

 • Epilepsja

 • Ciąża i okres karmienia piersią

 • Nieuregulowana cukrzyca

 • Stosowanie leków i ziół światłouczulających

ALMA LASER Harmony PRO DVL

Światło DVL ma szerokie spektrum zastosowań podczas zabiegów na twarz i ciało. Zabiegi mogą być wykonywane na wszystkich typach skóry. Terapia jest całkowicie bezinwazyjna i bezbolesna. Działanie lasera dedykowane jest dla osób zmagających się z problemem zmian naczyniowych, barwnikowych, chcących zmniejszyć rozszerzone pory oraz znacznie poprawić koloryt skóry. DVL łączy delikatną pielęgnację z możliwościami najnowszej technologii, silnym ale i bezpiecznym działaniem w celu uzyskania maksymalnie zadawalających efektów. Zabieg laserowy z użyciem DVL wznawia i przyspiesza naturalne procesy odnowy świadczące o młodzieńczym i zdrowym wyglądzie. Jednocześnie terapia laserowa zwiększa odporność skóry na działanie wolnych rodników oraz postępujące procesy starzenia się organizmu.

Szeroko przeprowadzone badania kliniczne wykazują skuteczność terapii laserowej DVL jednocześnie wskazując na całkowite bezpieczeństwo podczas wykonywania zabiegu. Można stosować zabieg laserowy DVL nawet w przypadku bardzo cienkiej i delikatnej skóry.

Zabieg laserowy DVL dedykowany jest zwłaszcza do leczenia rumienia, zmian naczyniowych, redukcji plam i przebarwień słonecznych, leczenia trądziku różowatego, likwidacji drobnych zmarszczek.

Pierwsze efekty terapii są widoczne już po pierwszym zabiegu. W zależności od rozległości zmian poddawanych leczeniu, może być konieczne wykonanie całej serii zabiegów. Program leczenia jest ustalany indywidualnie do potrzeb Pacjanta.

Bezwzględne przeciwwskazania do zabiegu:

 • Opalona skóra (naturalna opalenizna nabyta w ciągu ostatnich 2 tygodni, nabyta w solarium w ciągu ostatnich 30 dni)

 • Stany zapalne skóry

 • Aktywne infekcje skórne

 • Nowotwory

 • Nadwrażliwość na światło

 • Epilepsja

 • Ciąża i okres karmienia piersią

 • Nieuregulowana cukrzyca

 • Zaburzenia krzepnięcia krwi

 • Stosowanie leków i ziół światłouczulających

 • Spożywanie alkoholu (ostatnie 24 godziny przed zabiegiem)

17 852 11 39
kom. 602 532 621
Rzeszów, Al. Powstańców Warszawy 18/1
Godziny otwarcia
pon - pt
9:00 - 19:00
sobota